Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Nie da ci żona nie da ci teść, tego co da ci silnik R6"

Forum » Mechanika » więcej nie pójdzie

Przewiń na dół
Motocykle
violka
Postów: 3
Skąd: Lubin
Wysłana - 23 grudnia 2014 o 12:42


Mam problem z yamahą virago 535, kiedy osiągam prędkość 120km/h to zaczyna śmierdzieć palonym olejem i mam wrażenie jakby silnik głośniej pracował, słychać takie dziwne tarcie, być może to nie silnik, podpowiedziano mi że to może być sprzęgło, czy ktoś może mi powiedzieć co to może być?
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 23 grudnia 2014 o 17:48


a jak przy 120 wyglądają obroty jeżeli rosną to raczej sprzęgło, no i poco tak zapieprzać wirówka to raczej ok 100 przelotowej prędkości. Kilka lat temu kupiłem 535 dla kuzyna i powyżej 120 nie słyszałem silnika a takiej jazdy nie lubie ale kręciła się dalej
Motocykle
gaźnik
Postów: 5
Skąd: Łask
Wysłana - 23 grudnia 2014 o 20:02


Tu jest link na inne forum tam może coś znajdziesz na ten temat http://www.virago.com.pl/
Motocykle
turmen
Postów: 24
Skąd: Legnica
Wysłana - 24 grudnia 2014 o 10:52


ten pojazd więcej niż 140 nie poleci(chyba że z żaglem w plecach lub z solidnej górki)...a jak go będziesz tak żyłował to silnik poleci w PiS-du...kopci przy wysokich obrotach? bo jak tak to może już poleciały pierścienie i przy takich obrotach pali olej dlatego śmierdzi...sprawdź czy z węża od odmy nie dmucha olejem w gasbox jak są przedmuchy to prawdopodobnie pierścienie puszczają ew uszczelniacze zaworowe...
Motocykle
violka
Postów: 3
Skąd: Lubin
Wysłana - 25 grudnia 2014 o 22:52


Zazwyczaj to jeżdżę 100-ką ale jazda za tirem nie jest przyjemna więc czasami trzeba wyprzedzić no i przy 120-tu zaczyna się coś dziać. Jeszcze w tamtym roku poszła 150 i to na luzie. Nie myślcie że tak ostro jeżdżę, ja tylko chciałam ją wypróbować , szczerze mówiąc nie interesuje mnie szybka jazda , ale czasami przydaje się to do wyprzedzania. Na razie stoi w garażu ale na wiosnę zabiorę się za naprawę. Dzięki wam za podpowiedź i mam nadzieję że to nic groźnego i szybko się z tym uporam. LWG.
Motocykle
Nitra
Postów: 4
Skąd: Opole
Wysłana - 29 grudnia 2014 o 14:51


Oby to nie były pierścienie, bo wtedy czeka Cię, wywalenie silnika. Poza tym nie wiem jak Ty ale ja staram się nie jeździć powyżej 110 i to tylko z powodu komfortu jazdy, ale to nie żadne wytłumaczenie, żeby Virka śmierdziała palonym olejem powyżej 120. Pozdro...

Zmieniono: 29 gru 2014, 14:51
Motocykle
derp
Postów: 2
Skąd: Łódź
Wysłana - 23 lutego 2015 o 22:05


Może znajdziesz odpowiedź na http://www.motogen.pl ja często czytam, parę razy mi rozjaśniło w głowie :) i jest forum, możesz zapytać, może coś poradzą konkretniejszego :) pozdrawiam
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Frezowanie cnc
Ściągacz do spręzyn
Wymiana sworznia

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu