Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Nie da ci żona nie da ci teść, tego co da ci silnik R6"

Forum » Przepisy » nie musisz mieć oc

Przewiń na dół
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 3 czerwca 2013 o 21:25


postaram się dowiedzieć więcej i napisać. Wskrócie wygląda to tak że pojazd mający ponad 40lat nieeksploatowany na drogach nie musi posiadać obowiązkowego ubezpieczenia oc.Jednak ubezpieczyciel o tym nie powie,Więcej w Automobiliście- podane paragrafami musze rozszyfrować co do czego
Motocykle
Cichy / Krzychu
Postów: 148
Skąd: Wąsosz
Wysłana - 3 czerwca 2013 o 22:46


To ważne info czekamy na więcej danych :)
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 4 czerwca 2013 o 18:46


dzisiaj w pzu-- wypowiedziałem umowy na kilka motocyki które do tej pory musiałem opłacać, wrazie w..dalej nie drąże tematu tylko tyle że w ubezpieczalni miałem ze sobą w/w miesięcznik z paragrafami których nie zrozumiałem... możliwe ubezpieczenie na miesiąc nie pytałem o opłate takiego ubezpieczenia
Brak zdjęcia
bono55
Postów: 3
Skąd: Kraków
Wysłana - 7 października 2013 o 10:16


Z tego co się orientuję to w naszym kraju każdy pojazd musi mieć oc chociażby stał tylko w szopie i nigdy nikt nim nie jeździł.
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 7 października 2013 o 17:24


chodzi o rok produkcji pojazdu
Brak zdjęcia
pajak
Postów: 2
Wysłana - 31 stycznia 2016 o 19:24


Ciągnik jak się jeździ nim tylko po polu, a nie po drogach publicznych nie musi mieć oc. Tak jest chyba z każdym pojazdem.
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 9 lutego 2016 o 17:13


z nowu nowość dobre wieści ubezpieczenie np. motocykla wsk 125 z 1971 r. kosztuje 35 pln dodatkowa zniżka dla pojazdu który ma powyżej 40 lat. LWG
Brak zdjęcia
dudi
Postów: 98
Skąd: Polichno
Wysłana - 9 lutego 2016 o 18:59


a czy ta wsk musi mieć żółte tablice by ubezpieczenie było tak niskie ? Czy to po prostu jak zawsze zależy od pojemności silnika i zniżek właściciela.
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 10 lutego 2016 o 13:00


Blachy mam białe, więc chyba tylko zniżki, pojemność i 40 lat, wcześniejsze ubezpieczenie kosztowało 58 pln. ceny podaje za rok- choć ciężko było zebrać taką sume pieniądzów
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 10 lutego 2016 o 13:03


ale na przyczepke kazali nabić nr. żeby normalnie ubezpieczyć- fabryka nie nabijała więc ja też nie mam zamiaru tego robić dawali tylko tabliczke
Motocykle
kolczyk
Postów: 542
Skąd: Elbląg
Wysłana - 14 lutego 2016 o 10:31


Możesz mi mi podac podstawę tej zniżki gdyż mam WSK-ke z1973 roku i ostanio płaciłem 90 zeta wPZU
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 14 lutego 2016 o 20:13


Więc tak dostałem pismo o kończącym się ubezpieczeniu z sumą ponad 100zł. wybrałem się do pzu zapłacić a tam pani powiedziała że pojazd który ma powyżej 40 lat ma dodatkową zniżke, i to na tyle. Wcześniej przy max.zniżce płaciłem prawie 60. Nigdy nie płace na drukach które wysyłają zawsze ide do biura, nie wiem dlaczego przysyłają zawyżone kwoty płatności.Więcej opłat nie pamiętam za niezapłacone, przedawnione nie żałuje
Motocykle
kolczyk
Postów: 542
Skąd: Elbląg
Wysłana - 15 lutego 2016 o 13:23


siwy napisał(a):
Więc tak dostałem pismo o kończącym się ubezpieczeniu z sumą ponad 100zł. wybrałem się do pzu zapłacić a tam pani powiedziała że pojazd który ma powyżej 40 lat ma dodatkową zniżke, i to na tyle. Wcześniej przy max.zniżce płaciłem prawie 60. Nigdy nie płace na drukach które wysyłają zawsze ide do biura, nie wiem dlaczego przysyłają zawyżone kwoty płatności.Więcej opłat nie pamiętam za niezapłacone, przedawnione nie żałuje

IIIIIIIII dzieki bardzo-będę przy następnych płatnosciach CZUJNY
Brak zdjęcia
bodo
Postów: 2
Wysłana - 30 kwietnia 2016 o 22:48


To są pewne informacje? Sprawdzał to ktoś dokładnie? Jakoś pierwszy raz o tym słyszę...
Brak zdjęcia
pawelmakowicek
Postów: 7
Wysłana - 18 maja 2016 o 21:32


ja też pierwszy raz o tym słyszę właśnie :)
Brak zdjęcia
Krystian
Postów: 2
Wysłana - 31 maja 2016 o 22:14


Jak się nie jeździ pojazdem i się go wyrejestruje, to nie trzeba mieć oc. Chyba o to chodzi.
Motocykle
siwy
Postów: 110
Skąd: Lubin
Wysłana - 4 czerwca 2016 o 8:42


nie ma potrzeby wyrejestrowania 40 lat
Przewiń do góry

Brak zdjęcia Polecamy Zloty motocyklowe 2024

Polecamy nasz nowy, ulepszony kalendarz imprez motocyklowych.
Zachęcamy do bezpłatnego dodawania informacji o imprezach.

Przeczytaj zanim napiszesz na Forum!
Odpowiedz..

Uwaga!!

Od jakiegoś czasu działa też Shoutbox - miejsce na luźne rozmowy o wszystkim i o niczym.

Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać forum postami w stylu "jak wam minął dzień" - od tego jest właśnie Shoutbox ;]

Inne tematy z tej kategorii:

Czy ktoś kupował ekspres do biura?
Tłumacz języka niemieckiego
Tłumacz języka angielskiego

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Polecamy:

AKM Apanonarwięcej...
Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2024
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu