Cytat na dziś: "Zamiast pić browara, wsiadaj na komara."

Artykuły » Imprezy

Honda Gymkhana Poznań - fotorelacja

Rozmiar tekstu: AAA Sławo, 29 sierpnia 2011
W miniony weekend pod Poznaniem odbyła się 4. edycja zawodów motocyklowej gymkhany organizowanej przez Honda Poland.

Impreza składała się z dwóch dni intensywnej jazdy - w sobotę odbywały się treningi, na których można było przećwiczyć poszczególne elementy (slalomy, nawrotki itp). W niedzielę, po krótkim zapoznaniu się z trasą miały miejsce przejazdy kwalifikacyjne na czas.

O kolejności na podium decydowała suma czasu dwóch przejazdów. Za podparcie nogą, potrącanie pachołków itp. były doliczane sekundy karne. Na pierwszym miejscu uplasował się tak jak poprzednio Wojciech Grodzki na Hondzie Hornet, który mimo pomylenia trasy i utraty sześciu sekund mimo wszystko okazał się niedościgniony. Drugą pozycję wywalczył Mateusz Mittek również na Hornecie, natomiast na trzecim miejscu znalazł się Beniamin Mucha na motocyklu Honda CBR 600. W kategorii kobiet zwyciężyła Aleksandra Frost na CBR 600, druga była Karolina Miechowska na skuterze Honda PCX, natomiast miejsce trzecie zdobyła Anna Chojnacka na SLR 650.

Trzeba tutaj zauważyć duży sukces drużyny RPM Motocykle Wrocław, która prawie w komplecie znalazła się w pierwszej dziesiątce.

Co do samej imprezy, pogoda dopisała, niedociągnięć organizacyjnych nie zanotowano. Trochę brakowało atrakcji dla kibiców, dopiero drugiego dnia podczas przejazdów finałowych zebrała się publiczność, ale taka specyfika tych zawodów.

Wszyscy zawodnicy walczyli z całych sił, jadąc na granicy przyczepności opon, a często ją przekraczając, przez co szlifów i upadków nie brakowało, nikt jednak nie odniósł poważniejszej kontuzji. Ci którzy znaleźli się poza podium, z pewnością będą chciali się odegrać w następnej - ostatniej już w tym roku, finałowej rundzie w Warszawie w dniach 10-11 września.